l care logo

מהו בית אבות לעצמאיים?

מה הוא בית אבות לעצמאיים?

מה הוא בית אבות לעצמאיים?
מה הוא בית אבות לעצמאיים?


בתי אבות לעצמאיים הם פתרון מוצלח ביותר למי שרוצה להמשיך לשמור על עצמאותו בגיל מבוגר מבלי לוותר על הנוחיות והביטחון שבית אבות והסגל שלו מספקים לדייריו.
מעבר למגורים בדירה משלהם, או במערכת חדרים, הוא תחליף הולם למגורים בבית או בדירה שהיו להם קודם, מבלי להרגיש שהם מתפשרים מדי על עצמאותם וסגנון החיים שלהם.
לחיים בבית אבות יש מעט מאוד חסרונות ורובם עניין של סגנון חיים.
מגורים בבית אבות מהווה הפתרון הנוח ביותר גם לבני המשפחה שאינם יכולים להיות זמינים 24 שעות, שבעה ימים בשבוע אך מבקשים לוודא שיקיריהם במקום מוגן בכל שעות היממה, מקבלים את הטיפול הטוב ביותר במקרה הצורך ויחד עם זאת שומרים עדיין על עצמאותם ועל אורח חייהם הקבוע.
למעשה, במעבר לחיים בבית אבות אין מדובר בשינוי קיצוני מהבסיס, אלא בשדרוג החיים במידה רבה.
במאמר זה אספנו עבורכם כמה מהיתרונות במעבר לבית אבות לעצמאיים.

תשתיות טובות יותר? חיים טובים יותר!

בתי אבות הנבנים בימינו מציגים חלופת מגורים משופרת בתנאיה ובעיצובה, כך שהמקום עשוי לספק דירת מגורים עם תשתיות משופרות ומתוחזקות בהרבה ממצבם של בתים פרטיים רבים.
לא עוד בעיות שוטפות כמו אינסטלציה וחשמל, ביוב וגינון, ועד בית ושכנים שאינם דואגים לרכוש המשותף, ולא עוד שיפוצים נרחבים בכל כמה שנים כדי להבטיח מצב סביר למגורים של הבית הפרטי.


עצמאות אישית יחד עם פעילות חברתית

המגורים בקהילה מובחנת מאפשרים לדיירים ליהנות גם וגם, על כן היא מומלצת גם לעצמאיים.
כלומר, ברצותם, הדיירים יוכלו ליהנות מהקהילה שחבריה שכנים קרובים שלהם.
ברצותם, הם יבחרו להיות מעורבים פחות בקהילה.
עצמאות אישית בבית אבות היא מאפיין חשוב מאוד לא רק לדימוי העצמי של הדיירים אלא גם לביטחונם ביכולתם לנהל את חייהם כראות עיניהם, בכפוף לחוקי המקום, כמובן.
בכלל זה שמור להם היתרון ליהנות מהחברותא שמפיגה את הבדידות שיכולים לחוש אנשים שהיו רגילים לחיים פעילים יותר בעבר ועם היציאה לפנסיה נאלצו להסתגל לשגרה רגועה יותר.
אנשים מוצאים חברים חדשים בכל גיל, והיתרון החברתי בבית אבות מוסיף חיים ומחזק את הגוף והנפש לפי כל מה שידוע לנו על ההשלכות המשמעותיות של בדידות על הבריאות.


השגחה רפואית צמודה בבית אבות

גם אם אתם נהנים מבריאות טובה, בגיל כזה רצוי תמיד שיהיה מעקב מסוים ואפשרות להזעיק עזרה בשעת הצורך.
השגחה רפואית צמודה יכולה לכלול פעילות ספורטיבית ופיזיותרפיה שמעניקים לגוף תחושת גמישות.
מעבר לכך ההשגחה היא גם הקשבה ותשומת לב למצבים נפשיים, משברים העשויים לפקוד את האדם במהלך תהליך ההזדקנות, שהם טבעיים, ונובעים מנסיבות טבעיות של שינויים בסביבה ובגוף.
על כן אין צורך להגיע למצב סיעודי על מנת להוציא את המיטב מסביבה מטפחת ומשגיחה.


חיי פנאי עשירים בבית אבות

גם אם הדיירים עצמאיים למדי וביכולתם להיות ניידים ולהגיע לכל מקום, הרי שריכוז הפעילויות במקום אחד מקל עליהם מאוד לשמור על חיים פעילים ואולי אף להוסיף להם פעילויות שלא העזו לנסות קודם ללא השגחה.
פעילות גופנית בחוגים כמו יוגה והתעמלות, שחייה, טיולים מאורגנים ברחבי הארץ, ריקודים וחוגי יצירה, זה המקום וזה הזמן ליהנות מחייכם כגמלאים.
כל אלה ועוד הופכים את המעבר לבית אבות לעצמאיים לתחילתה של הרפתקה והתוודעות למכלול של אפשרויות חדשות שעצמאים ישמחו לגלות וייהנו ליטול חלק בהן ולעשות בהן שימוש.
בית אבות לעצמאיים זוהי הזדמנות נוספת לחזור לעמדה של התחדשות שבה טמונות היכרויות חדשות לצד אפשרות להיפתח לעיסוקים חדשים.
והכי חשוב שכל זאת נעשה תוך כדי התפנקות עם התנאים הביתיים הטובים ביותר שמעניקים תחושת בטיחות ונינוחות.

בתים בפריסה ארצית
0
שנות פעילות
0
עובדים מסורים
0
דיירים מרוצים
0

מתלבטים מה מתאים לצרכים שלכם ?

מוזמנים לשיחת אבחון והכרות עם נציגי הרשת. בשיחה נציג בפניכם את האפשרויות השונות ולאור מצבו של בן המשפחה שלכם נמליץ על השיבוץ המוצע.

Scroll to Top
גלילה למעלה