l care logo

בית אבות משולב לעצמאיים ותשושים

בית אבות משולב לעצמאיים ותשושים

בית אבות לעצמאיים לתשושי נפש
בית אבות לעצמאיים לתשושי נפש

בית אבות הוא אולי הדבר המורכב ביותר למצוא עבור יקירנו. 

הם גידלו אותנו, דאגנו לנו ולכל צרכינו ועכשיו אנו צריכים לדאוג להם ומוטלת עלינו האחריות הגדולה והחשובה למצוא עבורם את המקום הטוב והנכון ביותר עבורם ועבור מצבם. 

על מנת למצוא את המקום האידאלי עבור יקירנו, עלינו להבין את מצבם ובהתאם לכך להתאים להם בית אבות שיתאים באופן הטוב ביותר למצבם הבריאותי והנפשי.

בעת החיפושים אחר המקום האידאלי עבור יקירינו, חשוב שנדע שישנם סוגים רבים של בתי אבות ומסגרות טיפוליות וכל אחד מהם מתאים לצרכים אחרים של האוכלוסייה המבוגרת במאמר זה נדבר על בית אבות משולב לעצמאיים ותשושים אך תחילה נבין מיהו דייר תשוש ומיהו דייר עצמאי.

 

דייר תשוש ודייר עצמאי

• דייר עצמאי – דייר עצמאי הוא דייר אשר יכול לבצע פעולות יומיומיות כגון קימה מהמיטה, התלבשות, אכילה, הסתובבות במרחב, הליכה במרחק סביר.
פעולות הידועות כ ADL (באנגלית: Activities of Daily Living).

• דייר תשוש – דייר תשוש הוא דייר שבריאותו ירודה עקב ליקוי קבוע או כתוצאה ממחלה כרונית, ולכן הוא זקוק לעזרה לעיתים קרובות בביצוע פעולות יומיומיות.

 

מתי כדאי לפנות לבית אבות משולב?

שני ההורים עדיין בחיים? שיבדלו לחיים ארוכים! אך מה ניתן לעשות כאשר אחד מההורים מתחיל לאבד מצלילותו, להיחלש פיזית או חלילה אובחן באחת מהמחלות הבאות עם הזקנה, כאשר לצדו נשאר בן/בת הזוג עדיין צלול, חזק ובריא?

בני הזוג כמובן לא רוצים להיפרד, הם רוצים להישאר יחד אך המצב לא מאפשר להם להישאר בבית.

מצב כזה הוא בדיוק המצב בו תפנו לבית אבות משולב אשר יודע לתת מענה לבני זוג במצב תפקודי שונה.

אגב, אם אתם כאלה שתמיד רואים כמה צעדים קדימה אז אולי אפילו תוכלו לבחור בית אבות משולב עבור הוריכם, בטרם הגיעו למצב תפקודי שונה.

כלומר, אם יש אבחון לאחד מהם והוא די גבולי עדיין, טרם מזהים סממנים המעידים על קושי תפקודי – אך יחד עם זאת, האבחון הרפואי מאפשר לחזות את הנולד, תוכלו להיכנס לבית אבות משולב ולהשתלב במחלקת התשושים-עצמאיים.

 

יתרונות בית אבות משולב

לבית אבות משולב ישנם שני יתרונות גדולים ומשמעותיים ביותר: רצף טיפולי וסביבה מוכרת.

יתרונות אלה קשורים זה בזה. בית אבות זה מאפשר לטפל בדיירים עצמאיים שהופכים עם הזמן לתשושים ולכן אין צורך להעביר את הקשישים מבית אבות אחד למשנהו כאשר מצבם ורמת התפקוד שלהם משתנה.

הם יכולים להישאר בסביבה המוכרת והבטוחה אשר התרגלו אליה וכמובן לצוות הטיפולי והרפואי שבה ולכן גם הטיפול בהם יהיה יותר יעיל ואפקטיבי.

כמו כן, צוות בית האבות כבר מכיר את הקשיש, את צרכיו ורצונותיו וכך גם הקשיש מכיר את הצוות והסביבה המטפלת.

 

בית אבות אחוזת הדרים ברמת גן


בית אבות אחוזת הדרים ברמת גן 
הוא בית אבות המשלב בתוכו מחלקות לעצמאיים ותשושים, בבית אבות אחוזת הדרים הדיירים יכולים ליהנות מפעילויות חברתיות שוטפות, טיפולים משלימים, שירותים סוציאליים יחד עם יחס אישי וצמוד לכל דייר בהתאם להגדרת מצבו.

אנו בחברת Tender Loving Care מבינים כי אתם מפקידים בידינו את היקרים לכם ביותר. אנו יודעים שהטיפול בקשישים כרוך באתגרים, אחריות, דאגות וחששות.

אתם יודעים מהו המקום המתאים ביותר עבור יקיריכם ואנו כאן לספק להם את התנאים הטובים והחיים האיכותיים ביותר אשר ניתן לקבל בעזרת הצוות הרפואי הטוב ביותר, אנשי מקצוע איכותיים, סביבה בטוחה ומכבדת, מתן שירות ויחס אנושי ואישי וטיפול ברמה הגבוהה ביותר.

0
בתים בפריסה ארצית
0
שנות פעילות
0
עובדים מסורים
0
דיירים מרוצים

מתלבטים מה מתאים לצרכים שלכם ?

מוזמנים לשיחת אבחון והכרות עם נציגי הרשת. בשיחה נציג בפניכם את האפשרויות השונות ולאור מצבו של בן המשפחה שלכם נמליץ על השיבוץ המוצע.

Scroll to Top
גלילה למעלה