l care logo

כתיבת צוואה לעת זקנה

כתיבת צוואה לעת זקנה

כתיבת צוואה
כתיבת צוואה

בין אם אדם שרוי במצב סיעודי ובין אם רק גיל מתקדם מאוד, או בכל תרחיש רלוונטי אחר, תחום הצוואות והירושות נחשב מאז ומתמיד, בייחוד במחוזותינו "המשפחתיים" והרגישים משהו, לתחום רגיש ומורכב במיוחד כאשר כל העוסקים בו והנוגעים בדבר מכל קרבה שהיא נדרשים לנהוג בנושא ביתר תבונה ושיקול דעת.

הדבר נכון על אחת כמה וכמה בנוגע לעורך דין המתמחה בתחום דיני המשפחה, הצוואות והירושות, אשר מחויב להתנהל בחוכמה וברגישות מרבית בכל צעד ושעל בתהליך, לא רק מול הלקוח ששכר את שירותיו, אלא גם מול בני משפחתו וחבריו הקרובים, ולהיות ער לכל התרחשות רלוונטית משום החשיבות הרבה שבכל החלטה שתתקבל במסגרת הצוואה ותשפיע על סביבתו של הלקוח, רגע אחרי שיסתלק מן העולם.

על מנת לנסות ולהבין מעט את המורכבות והרגישות שבתחום זה, רצוי להבהיר קודם כל במעט כיצד הוא למעשה מתנהל בפועל – ראשית על מנת לכתוב צוואה מסודרת ורשמית, יש לפנות אל עורך דין צוואות שיערוך מסמך משפטי כנדרש.

מסמך זה מיועד לקבל את אישורו הרשמי של בית משפט במידה ויהיו שני עדים אשר יצהירו שבעל הצוואה כתב וחתם עליה בהיותו צלול לחלוטין, ללא לחץ ומרצונו החופשי.

הצוואה כשלעצמה תהיה שמורה אצל עורך הדין ותיפתח רק בתום השבעה או החודש למות בעליה.

יש לציין כי מרבית עורכי הדין לענייני צוואות וירושות, פועלים בצורה מעט שונה מעו"ד בתחומים אחרים, זאת מאחר כיוון שמצד אחד הם מייצגים רשמית את הנפטר, ומצד שני מציגים בפועל את הצוואה בפני בני המשפחה וחבריו של הנפטר במטרה לייצג את האינטרסים של הנפטר לטובת מימוש הצוואה – המורכבות שבדבר היא גדולה למדי, כיוון שבמקרים רבים מתעוררים חילוקי דעות שונים בין מקורבי הנפטר על תכלית הצוואה בעוד שעורך הדין צריך לפעול ולעשות הכל בכדי להוציאה לפועל גם אם אינה מקובלת ככלל על הרבים.

תפקידיו השונים של עו"ד צוואות

זוג בגיל השלישי כותב צוואה
זוג בגיל השלישי כותב צוואה
  • כתיבת צוואה: כולל כתיבת צוואה כאשר הנפטר נמצא על ערש דווי.
  • קביעת היורש/ים: כל צוואה אמורה לקבוע במדויק ובפירוט את זהות היורש/ים, כלומר מי מקבל מה.
    עורך הדין מציג את הצוואה ומודיע מי היורש ומה הן אופציות הירושה.
  • פסילת צוואה: הגשת בקשה לבית משפט לפסול צוואה או לפסול יורשים מצוואה מסיבות שונות.
  • הגשת צו ירושה: הגשת צו לבית משפט למימוש צוואה במידה והיא לא התבצעה כנדרש.
  • ניהול עיזבון: מינוי מנהל לעיזבון קיים, כולל הסכמה על דרך חלוקת העיזבון.
  • מעקב אחר מימוש הצוואה: במידה והנפטר ביקש, עורך הדין יבצע מעקב אחר מימוש הצוואה.
  • נאמן כספים: במקרה ומדובר ביורשים מתחת לגיל 18, יתכן ועורך הדין יתבקש על ידי ההורים להיות נאמן לכספים שהם מורישים לילדם עד שיגיעו לגיל בו יוכלו לטפל בכספים בעצמם.

כאמור העורך דין מרבה לעסוק בנושאים רגישים מאוד מאחר ולא פעם צוואות וירושות גורמות למריבות וכעסים בתוך המשפחה על כן עליו להיות עדין ורגיש לכל הניואנסים הקטנים, ולוודא שאיננו תופס צד וכן מקיים את צוואתו של הנפטר עד הסוף.

לשם כך חשוב שהצוואה תהיה כתובה בצורה ברורה ומלאה כמה שניתן – שלא יהיו בה נקודות פתוחות ושלא תשאיר אחריה הרבה סימני שאלה.

כך ברגע שהיא תיפתח יהיה ניתן לקיים אותה כלשונה וכדברה.

0
בתים בפריסה ארצית
0
שנות פעילות
0
עובדים מסורים
0
דיירים מרוצים

מתלבטים מה מתאים לצרכים שלכם ?

מוזמנים לשיחת אבחון והכרות עם נציגי הרשת. בשיחה נציג בפניכם את האפשרויות השונות ולאור מצבו של בן המשפחה שלכם נמליץ על השיבוץ המוצע.

Scroll to Top
גלילה למעלה