l care logo

סידורים חשובים לפני מעבר לבית אבות

סידורים חשובים לפני מעבר לבית אבות

סידורים לפני המעבר לבית האבות
סידורים לפני המעבר לבית האבות

כל שינוי גדול בחיים הוא מורכב ודורש הכנות רבות.

כאשר בן משפחה עובר לבית אבות, מדובר בתהליך לא פשוט, ולא רק עבורו – אלא גם עבור משפחתו.

לעיתים קרובות, דווקא בני המשפחה חשים את הבלבול הרב ביותר, משום שלאחר שנים רבות בהן האדם המבוגר היה האחראי, הבוגר ובעל האוטוריטה, בשלב זה כל התפקידים והתארים האלה מוסרים ממנו ועוברים לדורות הבאים, וזוהי אינה משימה פשוטה להתמודד איתה.

כך, ניתן לומר שהפרידה בין הדייר המבוגר מביתו והטיפול הנדרש בבית זה מהווה מעין מבדק ראשון לכך ש"הדור הבא" מוכן לקחת על עצמו את האחריות על שאר האנשים במשפחה ועל נכסיה.

פינוי דירה – רשימת מטלות

לאחר שהאדם עזב את הדירה, מגיע שלב חשוב ואף מורכב ביותר, של פינוי הדירה מחפציו והכנתה למעבר של קרובי משפחה אחרים, או לחלופין – השכרה או מכירה לצד ג'.

כל מקרה, יש לדאוג לפינוי ירושה לפני שמעבר זה יהיה אפשרי , ועל מנת לבצעו בצורה תקינה, כדאי ואף מומלץ להיעזר בשיטת רשימת המטלות.

למשל, יש למיין את החפצים בין אלה שעוברים לבית האבות, חפצים שנשארים במשפחה, חפצים שמועברים לתרומה וחפצים שנזרקים לפח.

הפרדה מובהקת בין הקטגוריות הללו תעזור לכם להכין את הבית לפינוי מלא בקלות ובמהירות, ואף תחסוך לכם את הצורך לבצע זאת באופן עצמאי.

בדיקה מעמיקה בכל הבוידעמים והאזורים החבויים

גם בדירה הקטנה ביותר עשויים להימצא אזורים חבויים שבהם יש חפצים השייכים לבן משפחה שעובר לבית אבות.

בין אם מדובר בבוידעם מעל לארון בחדר האמבטיה או במגירה סודית באחד הארונות, או אפילו בכספת מתחת לרצפה – חשוב מאוד לבדוק כל סנטימטר בדירה או בבית.

כמו כן, צעד זה מונע אי נעימויות מול הדיירים הבאים, שלא יתלהבו ממציאת חפצים ישנים השייכים לאדם המבוגר שהתגורר במקום לפניהם.

שירות ניקיון, חיטוי והדברה

פרט לפינוי הדירה הרגיל, על מנת להכין את המקום למגורים של אנשים חדשים, כדאי להתחיל גם בהכנה של הסביבה הכללית – כלומר, לערוך ניקיון מקצועי, לחטא אזורים חשובים (מטבח, אמבטיה) למניעת הצטברויות של עובש בזמן ההמתנה וגם הדברה כנגד חרקים שכמעט תמיד מתגוררים בהיקף כזה או אחר בדירות מאויישות, וכך ליצור תחושה של ניקיון ומוכנות לאיוש המחודש של הדירה.

שיפוץ קוסמטי

במקרים מסוימים הניקיון הכללי אינו מספיק, ועל מנת להקנות לדירה מראה מכובד ומתאים למגורים נדרשים גם שיפוצים בסדרי גודל שונים.

לדוגמא, על מנת לחדש את הקירות בשכבת צבע, אין חובה להזמין אנשי מקצוע.

הם יידרשו לכם במקרים אחרים, לשדרוג מקומות לשימוש אישי כגון שירותים או אמבטיה.

הכנות אחרונות לפני כניסת דיירים חדשים

בסופו של יום, המטרה שלכם במסע זה היא להכין את הדירה לדיירים חדשים, לצד דאגה מכבדת ואוהבת לחפצים שנותרו מהאדם הקרוב שלכם שעזב לסביבת מגורים מתאימה יותר למצבו הבריאותי.

בתים בפריסה ארצית
0
שנות פעילות
0
עובדים מסורים
0
דיירים מרוצים
0

מתלבטים מה מתאים לצרכים שלכם ?

מוזמנים לשיחת אבחון והכרות עם נציגי הרשת. בשיחה נציג בפניכם את האפשרויות השונות ולאור מצבו של בן המשפחה שלכם נמליץ על השיבוץ המוצע.

Scroll to Top
גלילה למעלה