l care logo

בית אבות סיעודי – אפשר גם אחרת

בית אבות סיעודי – אפשר גם אחרת

במידה ובן משפחה נמצא במצב סיעודי זמני או מתמשך, אשר אינו מצריך אשפוז בבית חולים סיעודי, בפני האדם הסיעודי ובפני משפחתו עומדות כמה חלופות פעולה נפוצות. חלופה אפשרית אחת היא להמשיך לגור בבית ולהיעזר במטפל סיעודי. חלופה זו אמנם מועדפת על אנשים רבים, אך היא עשויה להיות יקרה מאד, ויש צורך להתאים את הדירה לדייר הסיעודי. במצב זה, המשפחה לרוב אינה שקטה כי נדרשת מעורבות מתמדת ופיקוח הדוק. פתרון אחר הוא מעבר למחלקה סיעודית בדיור מוגן: בית אבות רגיל, אשר מפעיל גם מחלקה סיעודית ייעודית לחולים סיעודיים או תשושי נפש, או מחזיק במערך דיון מוגן שמאפשר לשכור דירה ולשכן בה גם מטפל סיעודי חיצוני. פתרון זה אף הוא עשוי שלא להתאים לכל כיס,  מה גם שבישראל ישנם יחסית מעט מקומות המציעים פתרון זה. לכן, חלופת הפעולה הנפוצה ביותר עבור משפחות ישראליות רבות, היא מעבר לבית אבות סיעודי. 

 

טיפול איכותי בבית אבות סיעודי

בעבר, בתי אבות סיעודיים נחשבו כמקומות שאינם מסבירי-פנים, אשר פועלים במסגרת דלת-תקציב ומהווים מעין מוצא אחרון לקשיש ולמשפחתו. לשמחתנו, בעשור האחרון מתחולל בישראל שינוי משמעותי, במסגרתו הדיירים הסיעודיים עוברים למרכז תשומת לב, ומקבלים סטנדרט שונה לחלוטין של פעילויות וכלים התורמים לרווחתם, תוך התאמה למצבם התפקודי.  בכלל זאת, היבטים כדוגמת קלינאות תקשורת, פעילויות פנאי ומוזיקה, התעמלות ופיזיותרפיה, אירועי תרבות מושקעים, ועוד. התנאים והמתקנים בבתי אבות סיעודיים רבים הולכים ומשתדרגים, כך שבתי אבות סיעודיים אשר 'נמצאים בעניינים' בהחלט משנים את פניהם – אם בעבר בתי אבות סיעודיים היו דומים בתכנון ובעיצוב בעיקר לבתי חולים, כיום בתי אבות סיעודיים מודרניים הולכים ומזכירים יותר בתי מלון, מבחינת הסגנון, הנראות החיצונית, ואיכות השירות – וזאת בזכות פינות ירוקות, אזורי ישיבה ואירוח למשפחות, חדרים משודרגים, מזון מגוון ואיכותי יותר, מתן הכשרות מתמידות לאנשי הצוות, התמקצעות והקפדה על נהלי עבודה, ועוד.

 

למי מתאים המעבר אל בית אבות סיעודי ?

בניגוד למעבר לדיור מוגן רגיל, בתי אבות סיעודיים מעניקים טיפול רפואי צמוד, מסביב לשעון, תוך התאמה למגבלות התפקודיות של הדייר הסיעודי, ותוך פיקוח רפואי מתמחה. המעבר לבית אבות סיעודי מתאים למבוגרים אשר מצבם הבריאותי פוגע באפשרותם לתפקד באופן יומיומי רגיל, והם זקוקים לסיוע מתמיד בפעולות כגון רחצה, אכילה, לבוש, התניידות, וכדומה. ההחלטה על מעבר לבית אבות סיעודי אינה החלטה קלה גם כיום, אפילו כאשר בתי אבות סיעודיים רבים התקדמו מאד והם רחוקים מהתדמית השלילית של העבר. להחלטה זו יש כמובן מגוון השלכות בריאותיות, כלכליות, ורגשיות. בן-המשפחה נדרש לעזוב את ביתו המוכר, ולעבור לסביבה אחרת וחדשה – וזהו שינוי שאינו פשוט גם עבור בני המשפחה הקרובים.

 

ההבדל מורגש – בתי אבות סיעודיים בסטנדרט טנדר לאבינג קאר

בתי האבות הסיעודיים ברשת טנדר לאבינג קאר מאפשרים לקבל פתרון מקיף ואיכותי, במסגרתו בן משפחתכם הוא זה שבמרכז. כל אחד מבתי האבות הסיעודיים שלנו הוא בית של ממש, באופן שמתבטא היטב ביחס החם, בדאגה ובהגנה על הדיירים, בטיפול המקצועי, ובייחודיות שיש לכל מקום ומקום. אנו מחוברים מאד למשפחות, ומבינים אותן היטב – בזכות הוותק והניסיון שלנו, ובזכות האכפתיות העמוקה שמאפיינת ומייחדת את טנדר לאבינג מההתחלה. לכן, הדיירים שלנו ובני משפחותיהם בוחרים בבית האבות הסיעודי של טנרד לאבינג קאר בלב שקט, ובלב שלם – בידיעה שזוהי בחירה האחראית והנכונה ביותר, מכל ההיבטים.
למדו עוד על בית האבות שלנו בחיפה, בית האבות נוף חדרה, בית האבות משכנות זהב בחדרה, בית האבות בצומת סביון, בית האבות בהוד השרון, ובית האבות בנוף-חן – רמת גן, כולם תחת הפיקוח וההכוונה של מומחי הסיעוד ברשת טנדר לאבינג קאר. צרו עמנו קשר, על מנת להתייעץ, לשמוע וגם להשמיע – מה חשוב לכם ומה אתם מצפים מבית אבות סיעודי.

0
בתים בפריסה ארצית
0
שנות פעילות
0
עובדים מסורים
0
דיירים מרוצים

מתלבטים מה מתאים לצרכים שלכם ?

מוזמנים לשיחת אבחון והכרות עם נציגי הרשת. בשיחה נציג בפניכם את האפשרויות השונות ולאור מצבו של בן המשפחה שלכם נמליץ על השיבוץ המוצע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top
גלילה למעלה